Kvalita vztahu a sebevědomí

Naše sebevědomí se vždy odráží na kvalitě našeho vztahu. I když si myslíme, že tomu tak není, ta věř, že ano. Sebevědomí se odráží v každém aspektu našeho života a v tomto článku si rozebereme jaký vliv má na kvalitu našich vztahu.

Sebevědomí je důležitý aspekt v našem životě a ovlivňuje naše chování i celou naši realitu. Pokud nemáme sebevědomí, tak si nevěříme, pochybujeme o sobě a tím pádem nám ani nikdo jiný nemůžeš věřit a všichni o nás budou také pochybovat.

Bojuješ s nízkou sebeúctou? Bohužel v dnešní době není neobvyklé bojovat s nízkým sebevědomím a možná se ocitneš v pocitu pochybností, nedůvěry a dokonce zoufalství. A když jsi neustále bombardován těmito negativními myšlenkami a emocemi ohledně své vlastní hodnoty, mohou přímo ovlivnit tvůj vztah s tvým partnerem mnoha různými způsoby.

man-cheating-using-mobile-phone-bed-girlfriend-catching-him_1163-5238

1. Skončíš s prvním partnerem protože si myslíš že se více nezasloužíš
V mnoha případech se lidé s nízkým sebevědomím hrnou do vztahu za každou cenu a s prvním člověkem, který se nabídne, protože se mylně domnívají, že si nezaslouží nic lepšího. Ve skutečnosti mnoho lidí skončí s partnerem, který s nimi může zacházet špatně a nebo jim neposkytuje péči, laskavost a emoční podporu, protože si nemyslí, že si to zaslouží. Toto se samozřejmě může odehrávat na podvědomé úrovní. Ale zůstat v nenaplňujícím a neuspokojivém vztahu s partnerem, který tě nerespektuje, tě jen bude v každém ohledu ničit až ti to nakonec zničí celý život.

2. Máš o svém vztahu negativní očekávání
Dalším způsobem jakým může nízké sebevědomí přímo narušit tvé spojení s partnerem, je to, že může způsobit, že budeš mít negativní výhled na budoucnost samotného vztahu. A pokud si myslíš, že si nezasloužíš šťastný, zdravý a dlouhodobý vztah, může to mít přímý dopad na tvé budoucí jednání a chování a stát se sebedestruktivním proroctvím. Konkrétně, když si myslíš, že tvůj vztah selhává, ve skutečnosti položíš základy pro tento výsledek, který se nakonec stane, protože tvoje myšlenky a pocity vytváří realitu.

3. Žárlivost jako nemoc vztahu
V mnoha případech mají lidé s nízkou sebeúctou tendenci stávat se potřebnými, žárlivými a dokonce i přivlastňovat si svého partnera. Ve skutečnosti z důvodu nedůvěry se může stát, že budeš chtít strávit každý okamžik probuzení se svým partnerem, protože se neustále obáváš, že se s tebou rozejde. Pokud se však změníte v osobu, kterou ovládne žárlivost a strach, který je schovány pod touto žárlivosti, tak si tímto velmi výrazně zničíš vztah a nakonec svého partnera doženeš k nevěře, nebo rozchodu.

Skutečná cesta jak se od tohoto odprostit je uzdravit svou minulost a odpustit sobě, i svým rodičům a všem bývalým partnerem. Odpuštění je proces, který uzdravuje vztahy, ale i celý tvůj život včetně tvého zdraví. Žárli vždycky ten, kdo má problém se sebevědomím. Žárlivost je problém nízkého sebevědomí a také problém minulosti a je potřeba odpustit.

4. Neustále potřebuješ ujištění
Navíc nízké sebevědomí může mít vliv na tvůj vztah s tvým partnerem tím, že způsobí, že budeš od něj neustále hledat ujištění. Například kvůli tvé nejistotě se můžeš ocitnout nemilovány a neustále se ptát svého partnera, zda se o tebe stále zajímá a nebo jestli jsi skutečně dobrý pro něj, hezký, nebo cokoliv dalšího. Toto je problém se sebeláskou a ujištění nakonec zažene tvého partnera do kouta,a bude se cítit pod tlakem. Nakonec toto nízké sebevědomí prokoukne a může docházet i k manipulaci a nebo ještě hůř.

Pokud tě zajímají další informace, články a obsah z oblasti osobního rozvoje, meditace, nebo programování mysli, tak cesta relaxace ti nabízí nejkvalitnější a nejhodnotněji informace na jednom místo, které ti pomohou se změnou života.
20.02.2020 17:03:15 | Autor: MentorKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se